Pepe klar for Juventus?

Simone Pepe som er inkludert i Lippis VM-tropp skal etter sigende ha skrevet under for Juventus. Etter et møte mellom Andrea Agnelli og sportsdirektør i Udinese Fabrizio Larini i dag morges skal de ha kommet til enighet om en avtale verdt 12 millioner euro.

Som en del av avtalen ryktes det at Candreva som er deleid av Zebrette, også skal slå følge med Pepe og skrive under på en permanent avtale med en prislapp på godt og vel 7 millioner euro. Motsatt vei skal riktignok Ekdal og Immobile ta turen, men foreløpig er det kun snakke om sameiekontrakter. Det vil si at Juventus fortsatt vil bli stående med 50% eierskap av de to talentene.

Nyheten stammer fra Corriere dello Sport som mener å ha sikre kilder til tross for at en offisiell bekreftelse fra Juventus foreløpig ikke er gitt ut.

Simone Pepe som denne sommeren fyller 27 år, har over tre sesonger i Udinese overbevist i sitt spill på midtbanen. Dermed får vi nok en spiller å kaste øynene på i årets Verdensmesterskap om ryktene stemmer. Er dette det første av mange kjøp denne sommeren?

Postet i
Topscorers

I Capocannonieri

Spillere med flest mål

  • Matri Matri 9 mål
  • Marchisio Marchisio 6 mål
  • Pepe Pepe 5 mål
  • Vučinić Vučinić 3 mål
  • Lichtsteiner Lichtsteiner 2 mål
Se utvidet statistikk (kommer)
Latest goals

Siste scoringer

for Juventus F.C

  • Matri Matri (Udinese) 62 min
  • Matri Matri (Udinese) 42 min
  • Giaccherini Giaccherini (Atalanta) 81 min
  • Lichtsteiner Lichtsteiner (Atalanta) 55 min
  • Vučinić Vučinić (Cagliari) 7 min
Se lagstatistikk (kommer)
last matches

Siste kamper

Av Juventus F.C

  • Siena Siena (H) 0 - 0
  • Udinese Udinese (H) 2 - 1
  • Udinese Udinese (B) 0 - 0
  • Atalanta Atalanta (B) 0 - 2
  • Cagliari Cagliari (H) 1 - 1
Se flere resultater (kommer)