Juventus - SPAL, 25.10.17 kl. 20:45
Skrevet av
Onsdag 25. oktober 2017 kl.18:00
Juventus bør plukke tre nye poeng i kveld.
SPAL er tilbake i Serie A for første gang på 49 år, og har muligens sesongens tøffeste oppgave foran seg onsdag kveld. Det nyopprykkede laget har kun tatt fem poeng på sesongens ni første runder, har tapt seks av sine syv siste, og skal overprestere for å få med seg noe fra Allianz Stadium.
Allegri har tatt ut en 19-mannstropp til matchen, og denne inkluderer gledelig nok Marchisio og De Sciglio. Kanskje er det duket for et comeback eller to? Fraværslista er dog lang, med Matuidi, Benatia, Sturaro, Höwedes og Pjaca ute med skade, og Mandzukic med karantene etter det røde kortet sist. Det ventes noen rotasjoner i Juve-mannskapet foran helgens storoppgjør mot Milan, og det gir følgende mulige lagoppstilling:
(4-2-3-1): Szczesny; Lichtsteiner, Rugani, Barzagli, Alex Sandro; Bentancur, Khedira; Bernardeschi, Dybala, Douglas Costa; Higuain.
For SPALs del mangler en rekke av spillerne som var sentrale i fjorårets imponerende opprykk. Meret, Floccari og Grassi er eksempler på menn Semplici gjerne skulle benyttet i kveldens batalje. Bortelaget har spilt jevnt med motstander i de fleste av sesongens kamper, og har røket på flere knepne tap. Kanskje får vi se Mattiello i lagoppstillingen? Her er potensiell startellever for SPAL:
(3-5-2): Gomis; Oikonomou, Vicari, Felipe; Lazzari, Schiavon, Viviani, Mora, Mattiello; Borriello, Antenucci.
Kampen dømmes av Fabrizio Pasqua og vises på Viasport 2. La oss satse på seier, og at den gode offensive trenden fra sist opprettholdes. Et rent bur hadde dessuten vært meget bra etter varierende forsvarsspill den siste tiden. Er det også lov å håpe på en hjelpende hånd fra Genoa, med et hjemmelag i bedring som tar i mot Napoli?
Forza Juve!