Bayer 04 Leverkusen - Juventus 11.12.19 kl.21.00
Skrevet av Edmond Gubetini
Tirsdag 10. desember 2019 kl.12:02
Juventus møter Bayer 04 Leverkusen i siste runde i gruppespillet. Juventus har allerede sikret første plass, men det blir spennende å se hvordan laget reagerer etter lørdagens tap mot Lazio.
Det har vært varierende prestasjoner av Juventus denne sesongen, selv om resultatene stort sett har vært positive. I noen kamper har Torino-laget briljert, men savner et ordentlig løft fra forrige sesong. De nye spillerne, Ramsey, Rabiot og Danilo, har slitt med å sette preg på spillet, mens De Ligt og Higuain har hatt en grei sesong til nå. Det er ventet at Sarri kommer til å eksperimentere i denne kampen, så det blir spennende å se med hvilket lag Sarri stiller opp.
Midtbanen er under en skadekrise, etter at Bentancur pådro seg en kneskade mot Lazio. Khedira måte opereres i kneet og fra før er det usikkerhet rundt formen til Costa, Ramsey,Emre Can og Rabiot. Det blir mest sannsynlig Pjanic, Matuidi og Bernardeschi som vil forme midtbanen. Buffon får kanskje starte, men det er enda mer usikkert hvem Sarri kommer til å stille opp med i forsvar og angrep. I forsvar er det spillere som Demiral, Rugani og Danilo som venter å få en mulighet. Vi får se om Sarri starter med Ronaldo og Dybala på topp, eller om det blir en trident med Higuain og med de to ovennevnte.
Juventus har som sagt sikret seg første plass og videre avansement, men Bayer Leverkusen har mer å spille for. Det tyske laget tapte de tre første kampene, men er nå inn i varmen igjen etter to seirer på rad mot Lokomotiv Moskva og Atletico Madrid. Leverkusen må slå Bianconeri, men da må laget fra den spanske hovedstaden tape mot det russiske laget. Sist gang Juventus spilte på BayArena i Champions League var 01-02 sesongen, og det endte med tap for de svarthvite. Den sesongen kom Leverkusen helt til finalen, men måtte se seg slått av Real Madrid. I år ligger de nå sjette plass i Bundesligaen, men har gjort det bra de siste tre kampene. Slått Bayern Munchen og Lokomotiv Moskva på bortebane, og vant på lørdag mot Schalke. De er i en bedre flyt enn det Juventus har vært de siste kampene.
Sannsynlige lagopstilling:
Juventus:
Buffon
Cuadrado - Bonucci - Demiral - Alex Sandro
Bernardeschi - Pjanic - Matuidi
Dybala - Higuain - Ronaldo
Trener: Maurrizio Sarri
Bayer O4 Leverkusen:
Dommer: Benoît Bastien, Frankrike